15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri
 
 
 
“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında,  şehit aileleri, gaziler onuruna akşam yemeği verildi ve Valilik Meydanı’nda özel bir program düzenlendi. Ayrıca tüm Türkiye'de olduğu gibi Eskişehir'de de 15 Temmuz şehitleri için Reşadiye Camiinde mevlit okutuldu.
 
Etkinliklere Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Harun Karacan, Prof. Dr. Emine Nur Günay, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Kaymakamımız Cemal Şahin, askeri ve mülki erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.
 
Gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gerçekleştirdiği konuşma dinlendi.
 
Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ’15 Temmuz Özel Programı’na katılan Kaymakam Şahin ve Eşi Gülay Şahin, alanda yer alan stantları gezdi.
Vatandaşlarımızla tek tek yakından ilgilenen Kaymakam Şahin, Kaymakamlığımızın standında  yiyecek ikram ederek, ,Türk bayrağımızı dağıttı.
 
Eskişehir Valiliği himayesinde gerçekleştirilen programlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.