Sivasta düzenlenen 12. Uluslar arası Mili Eğitim Bakanlığı Robot Yarışmasında Dünya Üçüncüsü  olan ve En İyi Tasarım Ödülünü alan   Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakamımız Cemal ŞAHİN’i ziyaret etti.
        Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl farklı İllerde düzenlenen ve bu sene Sivas’ta gerçekleştirilen robot yarışmasının teması “Endüstri 4.0 Yenilebilir Enerji Kaynakları”,  sloganı ise  “Ahican Sivas Yollarında” olan yarışmaya 15 Ülkeden; Azerbaycan, Arnavutluk, Cezayir, Bosnahersek, Gürcistan, Romanya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Pakistan, İran ve Tunus Ülkelerinden 4087 lise,  üniversite öğrenci ve öğretmenleri 3007 robot arasından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve danışman öğretmenlerinin hazırlamış olduğu robotlar, Temalı Kategoride Dünya 2. Ve 3007 robot arasında en iyi tasarım ödülü sahibi olmuşlardır. Okulun  Dünya derecesi ödülü Makedonya Cumhurbaşkanı Corge İVANOV tarafından verilmiştir.
        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Şahin öğrencilere hediyeler vererek onları başarılarından dolayı tebrik etti. Başarılı öğrenciler ise  sevinçlerini Kaymakam  Şahin ile paylaştılar.