"15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programları kapsamında, Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen demokrasi nöbeti Valilik Meydanında Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI, Vali Özdemir ÇAKACAK ve eşi Kevser ÇAKACAK, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, Eskişehir Milletvekilleri Harun KARACAN ve Prof. Dr. Emine Nur GÜNAY, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat KAPICI, Anadolu Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamımız Cemal ŞAHİN ve eşi Dr. Gülay ŞAHİN, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Odunpazarı Kaymakamlığımız nöbete katılan vatandaşlara Türk Bayraklarının dağıtıldığı  stand ile programda yer aldı.
       Eskişehir Valimiz Özdemir ÇAKACAK ve beraberindeki heyet nöbet alanını gezerken standımızı ziyaret ettiler.
     Kaymakamımız Cemal ŞAHİN, nöbet alanında vatandaşlarla buluşarak, Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum temsilcilikleri tarafından açılan standlara ziyaretlerde bulundu.        
Alanı dolduran binlerce Eskişehirli ellerinde Türk Bayraklarıyla sinevizyonda gösterilen görüntülü müziklere, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" diyerek eşlik etti.