İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir program düzenledi.
        Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Vali Özdemir Çakacak, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İlçe Kaymakamımız  Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
        Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. “İstiklal Marşı bu topraklardaki bin yıllık varoluşumuzun özetidir.” diye konuşan Vali Özdemir Çakacak, “İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabul edilişinin 97. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğinde sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.” dedi.
        Toplumların sıkıntıya düştüğü dönemlerde herkesin kendi üzerine düşen görevleri yerine getirmek için bir çaba sarf ettiğini aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Özen de, Türk Milletinin geçmiş dönemlerde yaşadığı sıkıntılara karşı toplumun bütün fertlerinin üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini söyledi.
        Konuşmalardan sonra Toki Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Mehmet Akif ve Gençlik konulu oratoryo sunuldu. Ardından program, Meserret İnel İlkokul 3/G Sınıf öğrencisi Zeynep Gökçe Yönlüer’in İstiklal Marşı’nı ezbere okumasıyla sona erdi.