Turgay Hakan Bilgin
   Odunpazarı Kaymakamı
 
        

      İlçe Kaymakamımız T.Hakan BİLGİN 1975 yılında Ardahan ilinin Hanak ilçesinde doğdu. İlkokulu Ankara-Keçiören Nuh Eskiyapan İlkokulunda, Ortaokulu Keçiören Lisesi Orta Kısmında, lise öğrenimini ise Ankara-Yıldırım Beyazıt Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünde tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara-Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan BİLGİN, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda İngilizce dil eğitimi aldı. İçişleri Bakanlığı tarafından  gönderildiği yurt dışı eğitimi kapsamında bir eğitim yılı süreyle İngiltere'nin Leciester Üniversitesinde eğitim gördü.
 
        İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğünün 1997 yılında açtığı sınavı kazanarak memuriyet hayatına başladı.  Daha sonra İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzmanlığı sınavını kazanarak 1999-2000 yılları arasında İl Planlama Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2000 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını başarıyla geçerek, Çankırı Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı. 
 
        Kaymakam Adaylığı döneminde sırasıyla Aydın ili Bozdoğan ve Yenipazar ilçeleri ile Manisa ili Ahmetli ve Afyon ili Hocalar ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Kaymakamlık Kursunu tamamlaması sonrasında ise; 2004-2005 yılları arasında 19 ay süreyle Kırklareli ili Pınarhisar Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra, 2005-2007 yılları arasında Siirt ili Pervari Kaymakamı, 2007-2009 yılları arasında Sinop ili Durağan Kaymakamı, 2009-2012 yılları arasında Erzincan ili Tercan Kaymakamı, 2012-2017 yılları arasında Manisa İli Gördes Kaymakamı , 2017-2018 yılları arasında Aydın İli Sultanhisar Kaymakamı olarak görev yapmış ve 2018 yılı Kaymakamlar Kararnamesi ile Odunpazarı Kaymakamlığına atanmıştır.
 
        Birlikte görev yaptığı Kars, Kırklareli, Siirt, Sinop, Erzincan, Manisa ve Aydın Valilerince Takdirname, Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Kaymakamımız, Türk İdareciler Derneği ve Türk İdareciler Vakfı üyesi olup, evli ve iki çocuk babasıdır.