Haftalık olarak yapılani  İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısı İlçemiz Yıldıztepe TADEM(Toplum ve Aile Merkezi)  Merkezinde düzenlendi.

        Toplantının ardından Kaymakam Cemal ŞAHİN,  kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirecek ortamı sağlamak üzere açılan, kadınların el becerileriyle iş bilgilerinin geliştirilmesini sağlayarak, istihdam edilmeleri veya iş kurmalarını kolaylaştırmayı amaçlayan, Kaymakamlığımız İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce kabul edilen  TADEM Projesi    ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Daha sonra Kaymakam Şahin, sınıfları dolaşarak kursiyerler  ile TADEM Projesi kapsamında  onlara kattığı  değerler hakkında sohbet etti. 

        Bugüne kadar 1060 kursiyer TADEM ’lerde eğitimlerini tamamlayarak belgelerini almaya hak kazandı. Bunun yanında 225 kursiyer eğitimine devam etmekte. Projenin hedefinde 2000 kadını TADEM kurslarından yararlandırarak istihdam edilmelerini veya iş kurmalarını kolaylaştırmak var.