KOSGEB Eskişehir İl Müdürlüğü ile Kaymakamlığımız  İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfının Toplum ve Aile Destek Merkezi (TADEM) projesi kapsamında  düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Sertifika Programında” eğitimlerini tamamlayan 59 kadın girişimciye sertifikaları törenle verildi.
 
Öğretmenevinde düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Kaymakamımız Cemal Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, sertifika almaya hak kazanmış kursiyerler ve davetliler katıldı.
 
 Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün dünyanın her yerinde anıldığını ve kadınların sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün olacağını bildirdi.
 
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle bu töreni bugün gerçekleştirerek kadınlarımızın emeklerini onurlandırmak, onların gücüne güç katmak için bir aradayız.” diyen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay da, “Kalkınma ekonomisinde ‘kapsayıcı büyüme’ dediğimiz modeller çerçevesinde ‘kapsayıcı yenilikçi politikalar’ önemli bir yer tutar. Bu politikaların hedef kitlesi, kadınlar, işsiz gençler ve engellilerdir.” dedi.